Sekretariatet

GLOBAL AKTION Wesselsgade 2, st. 2200 København N

Morten Nielsen
Kampagne og kommunikation, morten@globalaktion.dk

Louise Skotte Møller
Programmedarbejder og kampagne, louise@globalaktion.dk og regnskab@globalaktion.dk

Helle Løvstø Severinsen
Sekretariatsleder, personale og økonomi, helle@globalaktion.dk og regnskab@globalaktion.dk

Magnus Jensen, Projektorienteret økonomi og medlemsansvarlig, magnus@globalaktion.dk

Ann Langwadt
Medlems- og ressourcemobilisering, ann@globalaktion.dk

Bente Iversen
Bogholder, bente@globalaktion.dk

Praktikanter

Mads Thunestvedt, Politik, Kampagner og Kommunikation, madst@globalaktion.dk

Nina McAlpine Holst, Projektarbejde, nina@globalaktion.dk

Claudia Camille Steenhard, Projektarbejde, claudia@globalaktion.dk

Miroslav Lakota, Klimapolitik og -kampagne, lakota.miroslav.ele@gmail.com

 

Kontakt os

Tlf.: +45 3535 9232

Pressekontakt: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489