Kontakt

GLOBAL AKTION
Wesselsgade 2, st. – indgang på hjørnet
2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232 mellem 10 og 17 (Fredag til kl. 13)

Pressekontakt: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489

Hver anden tirsdag afholder vi i vores lokaler i Wesselsgade 2 et intro møde for dem der ønsker at blive aktive i Global Aktion og en af vores arbejdsgrupper.
Kontakt Mads på madst@globalaktion.dk og tilmeld dig. Intro mødet slutter med fællesspisning sammen med aktivisterne .

Sekretariatet

Morten Nielsen, Kampagne og politik, morten@globalaktion.dk, mobil +45 2539 6557
Lotte Hansen, Regnskab og Økonomi, Lotte@globalaktion.dk
Sofie Viborg, Projektmedarbejder, Internationale Partnerskaber, sofie@globalaktion.dk
Mads Thunestvedt, Politik, Kampagner og Kommunikation samt medlemsadministration, madst@globalaktion.dk, 29868544
Bente Iversen, Bogholder, bente@globalaktion.dk og regnskab@globalaktion.dk