Kontakt

GLOBAL AKTION
Wesselsgade 2, st. – indgang på hjørnet
2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232 mellem 10 og 17

Pressekontakt: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489

Sekretariatet

Morten Nielsen, Kampagne og projekter, morten@globalaktion.dk
Anne Marie Rasmussen, Regnskab og økonomi,  anne@globalaktion.dk
Mads Thunestvedt, Politik, Kampagner og Kommunikation samt medlemsadministration, madst@globalaktion.dk
Bente Iversen, Bogholder, bente@globalaktion.dk og regnskab@globalaktion.dk
Christina Binderup Mikkelsen, Projektarbejde, Christinam@globalaktion.dk
Lisa Pier,  Politics, Campaigns and Communication, lisa@globalaktion.dk