Kontakt

GLOBAL AKTION
Wesselsgade 2, st. – indgang på hjørnet
2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232 mellem 10 og 17 (Fredag til kl. 13)

Pressekontakt: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489

Tirsdage i ulige uger afholder vi åbent fra kl 17.00 for alle som ønsker at høre mere om at blive aktiv i Global Aktion. Kontakt Mads på madst@globalaktion.dk og tilmeld dig. Intromødet slutter med fællesspisning sammen med aktivisterne.

Sekretariatet

Morten Nielsen, Kampagne og politik, morten@globalaktion.dk, mobil +45 2539 6557

Lotte Hansen, Regnskab og Økonomi, Lotte@globalaktion.dk

Sofie Viborg, Projektmedarbejder, Internationale Partnerskaber, +45 8111 5174 sofie@globalaktion.dk

Mads Thunestvedt, Politik, Kampagner og Kommunikation samt medlemsadministration, madst@globalaktion.dk, 29868544

Bente Iversen, Bogholder, bente@globalaktion.dk og regnskab@globalaktion.dk