Kontakt

GLOBAL AKTION
Wesselsgade 2, st.
2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232 mellem 10 og 17

Pressekontakt: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489

Sekretariatet

Morten Nielsen, Sekretariatsleder. Samt Kampagner & kommunikation / Head of Secretariat and Campaigns & communication, morten@globalaktion.dk, Mobil: 25396557

Louise Skotte Møller, Projektmedarbejder / Project Officer, louise@globalaktion.dk

Ann Langwad, Medlems og ressource mobilisering / Member and resource mobilization Officer, ann@globalaktion.dk

Helle Løvstø Severinsen. Projekt og kampagne / Project and campaign Officer, helle@globalaktion.dk

Bente Iversen, Bogholder / Bookkeeper, bente@globalaktion.dk

Mathilde Goldschmidt Andersen, Kommunikationsmedarbejder & medlemsansvarlig / Communication and Members Officer, ma@globalaktion.dk

Laura Busk Petersen, Politik, Kampagner & Kommunikation / Politics, Campaigns & Communication, Laura@globalaktion.dk

Kira, Projektarbejde / Project Team, kira@globalaktion.dk

Julie Nørgaard Kjær, Projektarbejde / Project Team, julie@globalaktion.dk