Kontakt

GLOBAL AKTION
Wesselsgade 2, st. – indgang på hjørnet
2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232 mellem 10 og 17

Pressekontakt: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489

Sekretariatet


Louise Skotte Møller,
Programmedarbejder og kampagne / Project Officer and Campaigns, louise@globalaktion.dk og regnskab@globalaktion.dk

Jonathan Munk Nielsen, Programmedarbejder og kampagne / Project Officer and Campaigns, jonathan@globalaktion og regnskab@globalaktion.dk

Claudia Camille Steenhard, Projektarbejde / Project Team, claudia@globalaktion.dk

Ida Stuhr Olsen, Projektarbejde / Project Team, ida@globalaktion.dk

Helle Løvstø Severinsen, Sekretariatsleder, personale og økonomi / Head of Secretariat, HR and Finance, helle@globalaktion.dk og regnskab@globalaktion.dk

Magnus Jensen. Projektorienteret økonomi og medlemsansvarlig / Project Finance and Members Officer, magnus@globalaktion.dk

Bente Iversen, Bogholder / Bookkeeper, bente@globalaktion.dk

Mads Thunestvedt, Politik, kampagner og kommunikation / Politics, Campaigns and Communication, madst@globalaktion.dk

Morten Nielsen, Politik, kampagner og kommunikation / Politics, Campaigns and Communication, morten@globalaktion.dk

Nikolaj Kornbech, Politik, kampagner og kommunikation / Politics, Campaigns and Communication, nikolaj@globalaktion.dk