Kontakt

GLOBAL AKTION
Wesselsgade 2, st. – indgang på hjørnet
2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232 mellem 10 og 17

Pressekontakt: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489

Sekretariatet

Louise Skotte Møller, Projektmedarbejder / Project Officer, louise@globalaktion.dk

Ann Langwad, Medlems og ressource mobilisering / Member and resource mobilization Officer, ann@globalaktion.dk

Helle Løvstø Severinsen. Finans og kampagne / Fibabce and campaign Officer, helle@globalaktion.dk

Bente Iversen, Bogholder / Bookkeeper, bente@globalaktion.dk

Magnus Jensen, Kommunikationsmedarbejder & medlemsansvarlig / Communication and Members Officer, magnus@globalaktion.dk

Morten Nielsen, Kampagner & politik / Campaigns & Politics, morten@globalaktion.dk

Mads Thunestvedt, Politik, Kampagner & Kommunikation / Politics, Campaigns & Communication, madst@globalaktion.dk

Claudia Camille Steenhard, Projekt team claudia@globalaktion.dk

Nina McAlpine Holst, Projekt team, nina@glonalaktion.dk