The Secretariat

Morten Nielsen
Kampagne og kommunikation / Campaigns and communication, morten@globalaktion.dk

Louise Skotte Møller
Programmedarbejder og kampagne / Project Officer and Campaigns, louise@globalaktion.dk and regnskab@globalaktion.dk

Jonathan Munk Nielsen
Programmedarbejder og kampagne / Project Officer and Campaigns, jonathan@globalaktion and regnskab@globalaktion.dk

Helle Løvstø Severinsen
Sekretariatsleder, personale og økonomi / Head of secretariate, HR and finance, helle@globalaktion.dk and regnskab@globalaktion.dk

Magnus Jensen, Projektorienteret økonomi og medlemsansvarlig / Project finance and Members Officer, magnus@globalaktion.dk

Ann Langwadt
Medlems- og ressourcemobilisering / Member and resource mobilization Officer, ann@globalaktion.dk

Bente Iversen
Bogholder / Bookkeeper, bente@globalaktion.dk

Interns

Mads Thunestvedt, Politik, Kampagner & Kommunikation / Politics, Campaigns & Communication, madst@globalaktion.dk

Nina McAlpine Holst, Projektarbejde / Project Team, nina@globalaktion.dk

Claudia Camille Steenhard, Projektarbejde / Project Team, claudia@globalaktion.dk

Miroslav Lakota, Klimapolitik og -kampagne / Clima politics and campaining, lakota.miroslav.ele@gmail.com

 

GLOBAL AKTION

Wesselsgade 2, st.

2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232

Press contact: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk 

Encrypted mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-no.: 13729107

P-number: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse

Reg, number: 8401 Account number:1734096 

IBAN: DK9384010001734096

SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489