The Secretariat

Morten Nielsen
Head of Secretariat and Campaigns & communication, morten@globalaktion.dk, Mobil: 25396557

Louise Skotte Møller
Project Officer & Campaigns, louise@globalaktion.dk and regnskab@globalaktion.dk

Helle Løvstø Severinsen
Project Officer & Bookkeeper, helle@globalaktion.dk og regnskab@globalaktion.dk

Mathilde Goldschmidt Andersen
Communication and Members Officer, ma@globalaktion.dk

Ann Langwad
Medlems og ressource mobilisering / Member and resource mobilization Officer, ann@globalaktion.dk

Bente Iversen
Bogholder / Bookkeeper, bente@globalaktion.dk

Interns

Laura Busk Petersen
Politik, Kampagner & Kommunikation / Politics, Campaigns & Communication, Laura@globalaktion.dk

Kira
Projektarbejde / Project Team, kira@globalaktion.dk

Julie Nørgaard Kjær
Projektarbejde / Project Team, julie@globalaktion.dk

 

GLOBAL AKTION

Wesselsgade 2, st.

2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232

Press contact: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk 

Encrypted mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-no.: 13729107

P-number: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse

Reg, number: 8401 Account number:1734096 

IBAN: DK9384010001734096

SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489