Sekretariatet

GLOBAL AKTION Wesselsgade 2, st. 2200 København N

Morten Nielsen
Sekretariatsleder. Samt Kampagner & kommunikation / Head of Secretariat and Campaigns & communication, morten@afrika.dk, Mobil: 25396557

Louise Skotte Møller
Projektmedarbejder & Kampagner / Project Officer & Campaigns, louise@afrika.dk og regnskab@afrika.dk

Helle Løvstø Severinsen
Projektmedarbejder & Bogholder / Project Officer & Bookkeeper, helle@afrika.dk og regnskab@afrika.dk

Magnus Jensen, Kommunikationsmedarbejder & medlemsansvarlig / Communication and Members Officer, magnus@globalaktion.dk

Ann Langwad
Medlems og ressource mobilisering / Member and resource mobilization Officer, ann@globalaktion.dk

Bente Iversen
Bogholder / Bookkeeper, bente@globalaktion.dk

 

Praktikanter

Mads Thunestvedt, Politik, Kampagner & Kommunikation / Politics, Campaigns & Communication, madst@globalaktion.dk

Claudia Camille Steenhard, Projekt team claudia@globalaktion.dk

Nina McAlpine Holst, Projekt team, nina@glonalaktion.dk

 

Kontakt os

Tlf.: +45 3535 9232

Pressekontakt: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489